-
Nejlepší
-
Lidé
-
Autor
-
Období
Jsou lidé, kteří se ve vlaku života zdržují jen v jídelním nebo ve spacím voze.
-
+


4. 1. 2012
Většina lidí přichází na svět s lékařskou pomocí a stejně tak jej opouštějí.
-
+


4. 1. 2012
Nikdo nemá víc než jeden život. Je však mnoho lidí, kteří kromě svého života utrácejí i několik cizích.
-
+


4. 1. 2012
Když to neudělám já, kdo to udělá? Když to neudělám nyní, kdy to udělám? Když to udělám pro sebe, co jsem to za člověka?
-
+


4. 1. 2012
Člověk, který má chaloupku, nemůže pracovat takovými prostředky, jako ten, kdo má palác; ale je otázka, nemůže-li být člověk v chaloupce šťastnější, vzdělanější než člověk v paláci. Ovšem běda mu, bude-li se opičit po tom, kdo má palác.
-
+


4. 1. 2012
Hezká dívka si krutě zahrává s láskou. Zdá se jí zcela přirozené, že ji milují, a myslí, že má povinnosti jen k tomu, koho ona miluje, ochotně by věřila, že člověk, který ji miluje, je už tak dost šťastný. Na její omluvu musíme uznat, že ani zdaleka netuší, co to je láska, třebaže na ni myslí celý den.
-
+


4. 1. 2012
Spánek je pro člověka totéž co natahování pro hodinky.
-
+


4. 1. 2012
Lidé nežijí tím, že se o sebe starají, ale tím, že je v nich láska.
-
+


4. 1. 2012
Sloh je člověk sám.
-
+


4. 1. 2012
Nevěřím ve svět, který stárne nebo se vyčerpává. Věřím v naprostou rovnost věcí starých a trvajících od člověka k člověku.
-
+


4. 1. 2012