-
Nejlepší
-
Lidé
-
Autor
-
Období
Povaha člověka se vytváří nezávisle na jeho vůli.
-
+


4. 1. 2012
Lidé, kteří žijí v závisti a zlobě, neváhají pustit se i do toho nejlepšího.
-
+


4. 1. 2012
Manželství je účinný lék. Je nejpřirozenějším stavem člověka, a proto stavem, v němž nalezneš spolehlivé štěstí.
-
+


4. 1. 2012
Nejtěžší zkouškou lidské statečnosti je, když člověk zůstane sám.
-
+


4. 1. 2012
Ve schopnosti zažívat pocity štěstí musí být člověk předem tvrdě připraven. Vycepován životem. Něco ran, něco zklamání.
-
+


4. 1. 2012
Žádný mladý člověk si nepřeje být mladší.
-
+


4. 1. 2012
Lidé rádi mění pána, protože věří, že si polepší, a v této víře se chápou zbraní proti svému vládci, ale jsou zklamáni, protože se za čas přesvědčí, že si pohoršili.
-
+


4. 1. 2012
Po návratu z cest o Češích: Jsme vysoce nespolečenští, je nám nepříjemné, když máme mluvit s lidmi vybraně, vědět s kým mluvit, co jim říci, na co se zeptat. Neumíme jazyky. A neumíme se smát. Jsme tragičtí ve styku s lidmi. Naše sebevědomí je nedostatečné. Nejsme si jisti.Toužíme po izolaci, aby vše bylo malé, ale naše.
-
+


4. 1. 2012
Každý dar, který člověk přijme, ho do jisté míry ponižuje a ubírá důstojnost. Podle jeho hodnoty ztrácí jistou část své nezávislosti.
-
+


4. 1. 2012
Král nad lidem, nad králem zákon stojí.
-
+


4. 1. 2012